2022.gads MAN piepildīts ar svarīgiem notikumiem un izaicinājumiem

26.01.2023

2022. gads MAN bija vētrains, bet labs gads: jaunais eTruck, jaunais Lion’s City 10 E, akumulatori no Nirnbergas (pilsēta Vācijā – Nuremberg), Eiropas ceļojums ar elektrisko autobusu, veiksmīga IAA un aizraujošas e-mobilitātes dienas.

Ir pagājis vēl viens gads un atkal tas nebija viegls: tikko koronavīrusa pandēmija šķita, ka ir kontrolēta, pie durvīm klauvēja nākamā krīze un izaicinājums – karš Ukrainā. Neskatoties uz notikumiem pasaulē, 2022. gadā MAN paveica ļoti daudz, publicējot lieliskus produktus, īstenojot inovatīvus projektus un izstrādājot tālredzīgas stratēģijas.

MAN eTruck

Februārī tika atklāts viens no galvenajiem MAN bezizmešu produktiem – MAN eTruck. MAN pirmo reizi Nirnbergā prezentēja prototipu, kas ir tuvu ražošanas stadijai. MAN Truck & Bus paātrina pāreju uz bezizmešu kravas automobiļu ražošanu: ražošanu plānots sākt jau 2024. gadā.

Karš Ukrainā sākās 24. februārī. Grūtības ar elektroinstalācijas iekārtu piegādi nozīmēja to, ka daļa ražošanas līnijas martā bija apstājušās. Aprīlī ražošana atsākās un MAN spēcīgā komanda atkal jau strādāja ar pilnu jaudu.

Eiropas ceļojums ar elektrisko autobusu

Maijs bija veltīts lielajam ceļojumam: pilnībā elektriskais MAN Lion’s City 12 E nobrauca aptuveni 2500 kilometrus no Minhenes Vācijā līdz Limerikam Īrijā, iegūstot atzinību”Gada autobuss 2023″. MAN sadarbojas ar ABB E-mobility, izstrādājot nākotnes megavatu uzlādes iekārtas, kas aizsāks nākamo elektromobilitātes posmu.

Jūnijā MAN nolēma Nirnbergā bāzēt liela apjoma akumulatoru ražošanu elektriskajiem kravas automobiļiem un autobusiem. Uzņēmums atzīmēja arī e-mobilitātes centra Minhenē viena gada jubileju. Turpinājās arī Krakovas rūpnīcas paplašināšana, lai palielinātu kravas automobiļu ražošanu.

Septembrī un oktobrī sekoja vēl divi nozīmīgi notikumi: IAA izstādē Hannoverē tika prezentēts viss jauno transportlīdzekļu un digitālo pakalpojumu klāsts, savukārt MAN eMobilitātes pieredzes dienās Minhenē klienti un žurnālisti pirmo reizi varēja vadīt gandrīz sērijveida eTruck. Turklāt nozares auditorijas priekšā pasaules pirmizrādi piedzīvoja jaunais MAN Lion’s City 10 E midibuss. Aizraujošs un produktīvs 2022.gads!