Ekoloģiskais midibuss e-CENTRO pirmo reizi Latvijā

14.03.2023

Autobusu ražotājs Otokar pirmo reizi Latvijā prezentēs savu jauno elektrisko midibusu ar nosaukumu e-Centro. To būs iespējams apskatīt starptautiskajā auto industrijas izstādē “Auto 23”, Rīgā, no 28.-30.aprīlim. E-Centro būs ar 110 kWh akumulatoru komplektu, paredzēts 32 pasažieriem, izmērs –  garums 6,6 m, platums 2,45 m un augstums 2,86 m.

KLUSS UN VIDEI DRAUDZĪGS

Otokar bezemisiju 100% elektriskais midibuss e-CENTRO ir īpaši piemērots pilsētas satiksmei. Tas ir pieejams divos garumos – 6 un 6,6 metri, – kas nodrošina augstu autobusa manevrētspēju. Ar savu kompakto izmēru tas ir videi draudzīgs un ērts risinājums pilsētu vēsturiskajiem rajoniem vai tūrisma zonām ar šaurām ielām un nulles emisiju zonām. Pateicoties elektromotoram, kura maksimālā jauda ir 200 kW un maksimālais griezes moments 1200 Nm, e-CENTRO ir lieliska veiktspēju uz stāvākām ielām.

Autobuss izceļas arī ar savu vieglumu, kura pilna masa (GVW – gross vehicle weight) ir 7000kg., līdz ar to arī zemām ekspluatācijas izmaksām. e-CENTRO 110 kW li-jonu NMC akumulatorus var pilnībā uzlādēt tikai 1,5 stundās un ar vienu uzlādi var nobraukt 200 km. Turklāt rekuperācijas bremzēšanas funkcija ļauj atgūt līdz pat 25 procentiem enerģijas no bremzēšanas un ātruma samazināšanas pilsētas satiksmē.

ĒRTĪBAS

Midibusa lietotāji var izvēlēties piemērotu risinājumu, izvērtējot pilsētā pieejamo uzlādes infrastruktūru. NMC baterijas būs pieejamas ar “ātrās un lēnās uzlādes iespējām”, kas nozīmē, ka uzlāde iespējama arī no privātmājas pagalma.

Akumulatoru novietojums zem grīdas rada plašu un ietilpīgu salonu, kas ļauj autobusā pārvadāt līdz pat 32 pasažieriem. Pateicoties zemās grīdas konstrukcijai e-CENTRO ir ērts iekāpšanai visiem pasažieriem, tostarp cilvēkiem ar invaliditāti vai jaunajām māmiņām ar bērnu ratiem.

otokar-elektrikliler-web-2022-centro-706x508-2

SKOLĒNU, UZŅĒMUMA DARBINIEKU PĀRVADĀŠANAS AUTOBUSS

E-Centro ir piemērots dažādiem pasažieru pārvadāšanas mērķiem, tajā skaitā arī skolēnu pārvadāšanai pilsētas satiksmē. Tas ir piemērots ES projekta “Pašvaldību funkciju īstenošanai un pakalpojumu sniegšanai nepieciešamo bezemisiju transportlīdzekļu iegāde” īstenošanas prasībām.

Vairāk par e-Centro vari uzzināt sazinoties ar AVAR AUTO autobusu pārdošanas speciālistu Andri Šteinbergu (+371 20222187, andris.steinbergs@avarauto.lv).