Karš Ukrainā ievērojami ierobežo MAN kravas automašīnu ražošanu

31.03.2022

Rūpnīcās Ukrainā, kurās tika ražotas šīs komponentes (vadu pinumi), šobrīd darbība vairs nenotiek vispār vai notiek ļoti ierobežotā apjomā. Šī situācija apdraud kravas automašīnu ražošanas iespējas vismaz uz vairākām nedēļām un ievērojami samazinās ražošanas apjomu otrajam ceturksnim.

MAN autobusu ražošanu tas būtiski neietekmē.

“Dramatiskās situācijas dēļ MAN Truck & Bus SE valde nekavējoties veica pasākumus, lai risinātu radušos situāciju. Tūlīt pēc kara sākuma mēs sākām dublēt Ukrainā ražoto vadu pinumu ražošanu citās valstīs. Tomēr, šī procesa ieviešana, prasa vairākus mēnešus. Esam nolēmuši pārskatīt un samazināt izdevumus, kuri tiešā veidā nav saistīti ar uzņēmējdarbību un līdz būtiskām izmaiņām esošajā situācijā iesaldēt darbinieku pieņemšanu darbā. Minhenes (Munich), Nirnbergas (Nuremberg), Zalcgiteres (Salzgitter) un Vitlihas (Wittlich) rūpnīcās tika pagarināts saīsinātais darba laiks, un tas tika attiecināts arī uz administrāciju. Tas nozīmē, ka līdz pat 11 000 MAN darbinieku Vācijā strādās saīsināto darba laiku. Darbiniekiem ārvalstīs ir spēkā katras valsts noteikumi un likumi” skaidro valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Vlaskamps (Alexander Vlaskamp), MAN Truck & Bus izpilddirektors.
MAN Truck & Bus pašreizējo notikumu dēļ nespēj ievērot norunātos automašīnu piegādes termiņus un ir piedāvājis saviem klientiem atcelt pasūtījumus. Tajā pašā laikā tiek dota iespēja veikt pasūtījumu ar jauniem nosacījumiem.