Latvijā prezentēts jaunais MAN TGE mikroautobuss

05.10.2018

2018. gada 4. oktobrī ar svinīgu pasākumu oficiāli tika prezentēts jaunais MAN TGE mikroautobuss MAN Truck & Bus servisa centrā “Avar Auto”, Jaunmārupē. Pasākuma ietvaros klientiem bija iespēja pirmoreiz Latvijā klātienē apskatīt MAN TGE modeļa pasažieru versiju, kas nesen tika prezentēta starptautiskajā komerctansporta izstādē Hannoverē, un kravas furgonu ar iebūvētu Polyvan izotermisko paneļu izolāciju un Carrier aukstuma iekārtu.

Viesus izklaidēja aktieris un režisors Intars Rešetins, bet par muzikālo programmu rūpējās mūziķis Kristaps Cukurs. Tāpat netrūka arī citas aktivitātes, piemēram, apmeklētāji varēja sevi iemūžināt uz TGE foto fona, iejūtoties īsta profesionāļa tēlā. Noslēgumā visi tika cienāti ar svētku torti un aicināti veikt testa braucienu.

Jaunajam TGE mikroautobusam ir trīs virsbūves garumi no 5986 līdz 7391 mm un augstums no 2355 mm līdz 2835 mm. Izmantojot papildu sakabes ierīci, ir iespējams transportēt līdz pat 3.5 tonnām. Tā pieļaujamais kopējais svars ir 5.5 tonnas, bet maksimālā kravas telpas ietilpība ir līdz 18.4 m3.

TGE mikroautobusu darbina 2.0 l dīzeļdzinējs, kas attīsta 177 ZS lielu jaudu. Motoru iespējas sajūgt vai nu ar sešpakāpju manuālo, vai astoņpakāpju automātisko pārnesumkārbu. Turklāt klientu izvēlei tiek piedāvāta priekšējo, aizmugurējo vai visu riteņu piedziņa.

Jaunajam mikroautobusam pieejamas dažādas drošības un asistējošās sistēmas, piemēram, sakabes manevrēšanas asistents “Trailer Assist”, sadursmes novēršanas brīdinājuma sistēma “Front Assist”, braukšanas joslu maiņas asistents “Side Assist”, kā arī paralēlās un perpendikulārās novietošanas asistents “Park Assist”.

Jaunā TGE bāzes versijas cena ir 24 000 eiro (ar iekļautu avārijas bremzēšanas palīgsistēmu (EBA), sānu vēja asistentu, elektriski vadāmiem kabīnes stiklu pacēlājiem, LED apgaismojumu kravas nodalījumā, atdalošu starpsienu, sānu slīddurvīm labajā pusē un citu transportlīdzekļa lietotājam svarīgu aprīkojumu).