MAN izstrādājis auto ātrai Covid-19 testa veikšanai

28.10.2020

Paredzams, ka mobilā “MAN” koronavīrusa laboratorija sniegs būtisku ieguldījumu pandēmijas ierobežošanā, nodrošinot ātrus “PCR” testa rezultātus. Jo ātrāk tiek pārbaudīti visi jaunā koronavīrusa inficēšanās tīklā iesaistītie, jo efektīvāk iespējams apturēt slimības uzliesmojumus un jebkādu turpmāku vīrusa izplatīšanos. Papildus šī jaunā produkta priekšrocība ir ātrās un ērtās testa iespējas. Ar „MAN TGE“ esošo „Bosch Healthcare Solutions“ inovatīvo molekulārās diagnostikas“ PCR“ testa aprīkojumu “Vivalytic” testa rezultāti ir pieejami 39 minūšu laikā. Šīs „PCR“ testa ierīces pašlaik ir vienas no šobrīd ātrākajām, apstiprinātajām ierīcēm tirgū, tāpēc viss process, ieskaitot uztriepi, paraugu sagatavošanu un testēšanu, aizņem mazāk nekā stundu.

“MAN TGE” koronavīrusa testēšanas transportlīdzeklis ir arī digitāls. Vienlaicīgi iespējams veikt četrus uzdevumus: paraugu ņemšana, testēšana, analīze un saziņa. “PCR” testa rezultāti no testa ierīces reālā laikā tiek elektroniski pārsūtīti uz datoru. Tas sniedz iespēju ātri nosūtīt informāciju tieši no “MAN” kravas furgona atbildīgajām veselības iestādēm, departamentiem un iesaistītajām personām.

Mobilais Covid-19 testa transportlīdzeklis ir pieejams ar standarta riteņu garenbāzi, 3.5 t vai 5.5 t pilno masu, un to darbina 2,0 l dīzeļdzinējs ar 177 ZS lielu jaudu. Pēc izvēles TGE var aprīkot ar pilnpiedziņu un 8 pakāpju automātisko pārnesumkārbu. Šā diagnostikas transportlīdzekļa rūpnīcas aprīkojumā ietilpst ātrās palīdzības skaņas signāls, LED avārijas gaismas, speciāla radio iekārta, 400 l ietilpīgs un grozāms atkritumu konteiners ar kopējo pieļaujamo svaru 43 kg, higiēniskās virsmas, automātiski bīdāmās durvis, papildu gaisa kondicionēšanas sistēma, kā arī automātiski pakāpieni. Papildaprīkojumā šo mobilo laboratoriju var aprīkot ar divām izlietnēm, datora darbstaciju ar 220 V pieslēgumu un ledusskapi.

Konkrētais MAN TGE koronavīrusa testa transportlīdzeklis ir paredzēts Vācijas tirgum, un tā pārbaudi un riska novērtēšanu veica “Medizinischen Katastrophen-Hilfswerk Deutschland e.V”, eksperts epidemioloģiskās aizsardzības jomā (MHW). Turpretī par kravas furgona aprīkojuma pielāgošanu medicīniskajiem un epidemioloģiskajiem standartiem rūpējās “MAN Truck & Bus”, balstoties uz savu desmit gadus ilgo pieredzi specializēto transportlīdzekļu izstrādē.