NEOPLAN Cityliner ir godalgots kā labākais “2022. gada tūrisma autobuss”

19.10.2021

  • NEOPLAN Cityliner nosvin 50 gadu jubileju, gūstot uzvaru starptautiskā konkursā
  • Jaunā, īpašā versija Platin iegūst prestižo balvu “2022. gada tūrisma autobuss”
  • Tūrisma autobuss piesaista uzmanību ar savu eleganto dizainu, moderno piedziņas sistēmu un spoguļu aizstājējsistēmu OptiView
  • MAN Truck & Bus piešķirts konkursa “Gada autobuss un tūrisma autobuss” žūrijas apbalvojums otro reizi pēc kārtas, bet kopumā – jau 11. reizi

NEOPLAN Cityliner N 116 ienāca tirgū pirms 50 gadiem. Tas kļuva par mūsdienu augstās grīdas tūrisma autobusu segmenta priekšteci. Šīs gadadienas atzīmēšanai ir izveidota leģendārā paraugmodeļa īpašā versija Platin – un tagad tas ir arī titula ieguvējs. Jā, jaunā versija NEOPLAN Cityliner Platin ir saņēmis prestižo balvu “2022. gada tūrisma autobuss”. Žūrijas prezidents Toms Terjesens (Tom Terjesen) Minhenē pasniedza balvu MAN Truck & Bus izpilddirektoram Andreasam Tostmanam (Andreas Tostmann) un MAN Truck & Bus autobusu komercvienības vadītājam Rudijam Kuhtam (Rudi Kuchta). 22 Eiropas nozares žurnālistus īpaši iespaidoja autobusa kopējā koncepcija, kas izceļas ar ergonomiskām vadītāja darbību īpašībām un izteiksmīgu dizainu, kā arī nodrošina augstu komforta līmeni vadītājam un pasažieriem, kā arī inovatīvām drošības sistēmām. Balva “Gada tūrisma autobuss” tiek piešķirta jau trīs desmitgades un uzskatāma par nozīmīgāko starptautisko balvu, kas tiek piešķirta tūrisma autobusu segmentā.

“Mēs esam pateicīgi un ļoti lepni, ka mūsu NEOPLAN Cityliner spēja izcīnīt ekspertu žūrijas atzinību, it īpaši tāpēc, ka šis ir autobusa jubilejas gads. Šis pagodinošais apbalvojums ir lieliska atzinība visai MAN komandai par nerimstošo apņēmību strādāt un izcili paveikto darbu,” saka Andreass Tostmans, piebilstot: “Pēc titula “2020. gada tūrisma autobuss” iegūšanas, piedaloties ar tūrisma autobusu MAN Lion’s Coach un izpelnoties titulu “2021. gada kravas transportlīdzeklis” par mūsu jauno MAN kravas automobiļu paaudzi, šis pēdējais NEOPLAN Cityliner apbalvojums ir trešā mūsu uzņēmuma ražoto transportlīdzekļu balva pēdējo trīs gadu laikā. Tas ir pierādījums mūsu apbrīnojamajam un inovatīvajam produktu portfelim, skaidri apliecinot, ka esam ļoti stabilā pozīcijā, īstenojot mūsu stratēģiju NewMAN.”

Aprīkojums ir vienkārši nevainojams: NEOPLAN Cityliner atbilst visiem žūrijas kritērijiem

Septembra sākumā ekspertu žūrija uzaicināja četrus Eiropas autobusu ražotājus Bledā, Slovēnijā, piedalīties konkursā Coach Euro Test. Pēc intensīvas testu nedēļas, ieskaitot daudzus testa braucienus un ilgstošas tehniskās apspriedes, žūrija pieņēma skaidru lēmumu, ka NEOPLAN Cityliner ir pelnījis titulu “Gada tūrisma autobuss”. Starptautisko ekspertu žūriju jo īpaši pārsteidza izcili sabalansētā izmaksu efektivitāte, komforta, dizaina un drošības kombinācija. “Pateicoties NEOPLAN Cityliner versijas Platin ekonomiskajām, tomēr spēcīgajām un dinamiskajām vadītāja darbības raksturiezīmēm, mums ir radies labs iespaids par to,” paskaidroja žūrijas prezidents Toms Terjesens. Īpaši izcelta jaudīgā piedziņas sistēma ar modernāko 6-cilindru Euro 6 motoru, kas lieliski saskaņots ar jauno 6-pakāpju automātisko pārnesumkārbu ZF Ecolife Coach 2. Tā ir izstrādāta starppilsētu autobusiem, tūrisma autobusiem un īpaši piemērota sarežģītākiem maršrutiem ar stāvām nogāzēm un šauriem ceļa līkumiem. Nepārtrauktai bremzēšanai un straujam paātrinājumam ir nepieciešama bieža pārnesumu pārslēgšana, kas jāveic ļoti īsā laika sprīdī. Pateicoties EcoLife Coach augstajai darbības efektivitātei, tieši šādās situācijās tā pierāda savu patieso vērtību. Vēl viena pārliecinoša iezīme: pārslēdzot pārnesumus, paātrinājums ir vienmērīgs un efektīvs.

Žurnālisti slavēja arī augstākās kvalitātes vadītāja darba vietu un inovatīvās drošības un palīdzības sistēmas, no kurām ieguvējs ir gan vadītājs, gan pasažieri.

Tostarp atzīmējama elektroniski regulējamā amortizācijas sistēma MAN Comfort Drive Suspension (CDS), MAN OptiView un pasaulē pirmā autobusu spoguļu aizstājējsistēma un pagriešanās palīgsistēma ar aktīvās brīdināšanas funkciju, un gājēju atpazīšanas sistēma – efektīvs līdzeklis negadījumu novēršanai neredzamajā zonā.

“Šis apbalvojums pierāda, ka  NEOPLAN Cityliner  joprojām ir pareizā izvēle jebkuram tūrisma operatoram – pēdējās piecas desmitgades tas visvairāk ir noteicis nozares tendences,” saka Rudijs Kuhta, vēlāk piebilstot: “Mūsu divi titula “Gada tūrisma autobuss” ieguvēji – MAN Lion’s Coach 2020. gadā un tagad NEOPLAN Cityliner – lieliski atspoguļo mūsu gadiem krāto meistarību autobusu nozarē. Darbojoties tirgū ar zīmoliem MAN un NEOPLAN, mēs varam piedāvāt saviem klientiem nevainojamus risinājumus viņu vajadzībām, kas ir ārkārtīgi svarīgi, it īpaši tagad, kad pandēmijas apstākļos tirgū radušies daudzi izaicinājumi. Vienlaikus šie komfortablie, inovatīvie un daudzkārt apbalvotie tūrisma autobusi nodrošina vislabākos apstākļus, lai pasažieri atkal sajūsminātos par ceļošanu ar autobusiem.”

Jaunā, īpaši izstrādātā versija Platin: viens no pēdējo 50 gadu drošākajiem un greznākajiem tūrisma autobusiem

Iesēžoties NEOPLAN Cityliner, vadītāji un pasažieri dodas savos ceļojumos ar izsmalcinātu tūrisma autobusu segmenta pārstāvi. Pirmoreiz tas tika demonstrēts vēsturiskajā pasākumā Omnibus Week, kas 1971. gadā norisinājās Monako. 1995. gadā izlaistie leģendārie “Platīna versijas” jubilejas modeļi, kas tika saražoti 60 eksemplāros, piesaistīja ievērojamu interesi. Togad uzņēmums svinēja savu 60 gadu jubileja. 2006. gadā tika izlaisti  jaunākās paaudzes modeļi, pārveidojot dizaina ikonu, NEOPLAN Starliner,  ar neatkārtojamo “aso šķautņu” dizainu. Cityliner, kas pieejams ar trim virsbūves garumiem, drīz vien kļuva par iecienītu tūrisma  autobusu visā Eiropā un izcēlās ar unikālu kvalitāti. Štutgartē, Pilstingā, Plauenā un tagad Ankarā izveidotajās ražotnēs, kas 20 gadus pieder MAN, ir saražoti gandrīz 3000 autobusi, piecu desmitgažu laikā kopējo skaitu palielinot līdz aptuveni 8500 NEOPLAN Cityliner.

Šī veiksmīgā modeļa 50 gadu jubilejas atzīmēšanai izlaistā NEOPLAN Cityliner speciālā versija tagad ieguvusi cienījamu reputāciju, kurai par paraugu kalpo 1995. gada “Platīna versija”. No pirmā acu uzmetiena diskrētie platīna krāsas sāni, priekšpuse un aizmugure, kā arī oriģinālie logotipi Platin un citi hroma krāsas elementi atgādina tā vēsturisko priekšteci.

Vēl lielāku sajūsmu raisa jaunās dinamiskās riteņu uzlikas, kuru neierastais griešanās veids vien, jau pats par sevi norāda, ka Cityliner ir “sacīkšu auto starp autobusiem” – pat tad, kad tas ir novietots stāvvietā. “Dizains noteikti bija viens no kritērijiem, kas ļāva mums skaidri secināt, ka NEOPLAN Cityliner ir pilnībā pelnījis titulu “Gada tūrisma autobuss”,” saka žūrijas prezidents Toms Terjesens.

Šis tūrisma autobuss izskatās iespaidīgi arī iekšpusē. Līdz ar citām ērtībām – plašais salons, jaunie sērijas Exclusivo sēdekļi ar papildu galvu balstiem, viedtālruņu USB vai bezvadu uzlādes funkcija, nodrošina pasažieriem ērtu un mierīgu ceļojumu. Bez ērtībām un ārējā izskata būtiska nozīme NEOPLAN Cityliner izstrādē pievērsta arī drošībai. Vairākas inovatīvas palīgsistēmas uzlabo pasažieru, vadītāju un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību. To veicina arī Covid-19 aizsardzības pasākumu kopums. Tikai viens piemērs tam ir tūrisma autobusa aprīkošana ar MAN oriģinālo pretvīrusu salona gaisa filtru. Tādā veidā tiek panākta aktīva aizsardzība pret vīrusu pārnešanu, būtiski samazinot tā izplatību.

Žūrija pievērš īpašu uzmanību praktiskajām īpašībām

Kopš 1989. gada starptautiska ekspertu žūrija, ik gadu vērtējot dažādus autobusu un tūrisma autobusu veidus, piešķir titulus “Gada autobuss” un “Gada tūrisma autobuss”. Nozares žurnālisti no Eiropas galveno uzmanību pievērš tam, kādas ir salīdzinošā testa ražotāju pieteikto transportlīdzekļu praktiskās īpašības un konceptuālais dizains. Šī balva NEOPLAN Cityliner nozīmē, ka MAN Truck & Bus vienpadsmit reizes ir varējis ar lepnumu pacelt uzvarētāja kausu par saviem autobusu zīmoliem MAN un NEOPLAN – sešas reizes iegūts tituls “Gada tūrisma autobuss” (2022., 2020., 2006., 2004., 2000. un 1994. gadā) un piecas reizes – tituls “Gada autobuss” (2015., 2005., 1999., 1995. un 1990. gadā).