Otokar autobusi tiks demonstrēti izstādē Auto 2023

27.04.2023.

Turcijā vadošais autobusu ražošanas zīmols Otokar jau 14. gadu pēc kārtas piedalās starptautiskajā auto izstādē Auto 2023, kas norisināsies Rīgā no 28. līdz 30. aprīlim un demonstrēs autobusu modeļus. Šogad Otokar kopā ar izplatītāju Avar Auto izrādīs jaunos autobusus e-CENTRO C un NAVIGO T.

Otokar_eCentro4

Turcijas autobusu ražotājs Otokar izstādē Auto 2023, kas Rīgā notiks no 28. līdz 30.aprīlim, piedalīsies ar uzņēmuma jaunajiem autobusiem. Izstādē Otokar prezentēs 6,6 metrus garo elektrisko autobusu e-CENTRO C un jauno 9,2 metru garo tūrisma autobusu NAVIGO T.

Otokar plašās autobusu saimes autobusi, kuru garums ir no 6 līdz 21 metram, tiek izmantoti pasažieru pārvadāšanai gandrīz 60 pasaules valstīs, galvenokārt Eiropā. Pateicoties tā ilggadīgajai pieredzei sabiedriskā transporta autobusu jomā, inženiertehniskajām iespējām un zināšanām par alternatīvās degvielas transportlīdzekļiem, Otokar izveidojis ideālu produktu klāstu, lai apmierinātu nākotnes vajadzības. Pēdējā desmitgadē Otokar pētniecības un attīstības izdevumiem atvēlējis 7% no uzņēmuma ieņēmumiem.

Kompakta izmēra elektriskais autobuss: e-CENTRO C
Ar savu kompakto izmēru e-CENTRO C ir videi draudzīgs un ērts risinājums pilsētu vēsturiskajiem rajoniem vai tūrisma zonām ar šaurām ielām un nulles emisiju zonām.

e-CENTRO C garums ir 6,6 metri, un tā kompaktais izmērs nodrošina augstu manevrētspēju. Pateicoties elektromotoram, kura maksimālā jauda ir 200 kW un maksimālais griezes moments 1200 Nm, 6,6 metrus garajam e-CENTRO C ir lieliska veiktspēja pat stāvākajos kalnos. Autobuss izceļas ar savu vieglumu un zemākām ekspluatācijas izmaksām, sabiedriskā transporta operatoriem nodrošinot zemākas kopējās izmantošanas izmaksas un garāku nobraukšanas attālumu ar vienu uzlādes reizi. e-CENTRO C 110 kW litija jonu NMC akumulatorus var pilnībā uzlādēt tikai 1,5 stundās un ar vienu uzlādi iespējams nobraukt 200 kilometrus. Pieejama arī iebūvēta uzlāde. Turklāt rekuperācijas bremzēšanas funkcija ļauj atgūt līdz pat 25 procentiem enerģijas no bremzēšanas un ātruma samazināšanas pilsētas satiksmē.

Akumulatoru novietojums zem grīdas rada plašu un ietilpīgu salonu, kas ļauj autobusā pārvadāt līdz pat 32 pasažieriem. Pateicoties zemās grīdas konstrukcijai, e-CENTRO C ir ērts iekāpšanai visiem pasažieriem, tostarp cilvēkiem ar invaliditāti vai jaunajām māmiņām ar bērnu ratiem.

Jaunais 9,2 metru tūrisma autobuss: NAVIGO T
Otokar jaunais 9,2 metrus garais tūrisma autobuss NAVIGO T izceļas ar augstu pasažieru un bagāžas ietilpību. Autobusam ir 210 zirgspēku dzinējs, un tajā pieejamas 39+1+1 sēdvietas. NAVIGO T pievērš uzmanību arī ar savu jauno un dinamisko izskatu, kas demonstrē Otokar moderno dizaina pieeju.

PAR OTOKAR
Otokar piedāvā klientu vajadzībām pielāgotus risinājumus, izmantojot savas tehnoloģijas, dizainu un izstrādi. Koç grupas uzņēmums Otokar izstrādā un ražo komerciālos transportlīdzekļus, tostarp autobusus un vieglos kravas automobiļus.

Otokar_eCentro3